close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 kwietnia 2017

  W imieniu Fundacji Freya zachęcamy dzieci i młodzież polonijną w wieku od 12 do 16 lat do wzięcia udziału w Zlocie Młodzieży Polonijnej POLONICUS 2017 w okolicach Wrocławia na Dolnym Śląsku w terminie 15 – 28 lipca 2017 r.

  W tym roku Zlot odbywa się po raz dziewiąty. Co roku bierze w nim udział coraz więcej młodzieży z całego świata. Podczas pobytu w Polsce uczestnicy mają możliwość pogłębienia swojej wiedzy o polskiej historii i kulturze oraz polepszenia znajomości języka polskiego. Nade wszystko poznają Polskę oraz zawiązują przyjaźnie z innymi młodymi Polakami mieszkającymi na całym świecie.

   

  Fundacja Freya od początku istnienia prowadzi działalność na rzecz dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia mieszkających za granicą. Wśród uczestników naszych zlotów i kursów znajdują się między innymi uczniowie szkół przy Ambasadzie RP w Rzymie, Paryżu oraz przy misjach w Hanowerze czy Buenos Aires oraz wielu innych miejsc. Od kilku lat Fundacja również prowadzi owocną współpracę z SPK w Rzymie, Ambasadą w Moskwie, Polską Misja Katolicką w Hanowerze, Polską Szkołą w Clonmel czy Fundacja Dobra Polska Szkoła w Nowym Jorku oraz wieloma innymi instytucjami.

   

  Koszt udziału w Zlocie to 350€.

   

  INFORMACJE OGÓLNE

  PROGRAM WSTĘPNY

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: